Konut Kredisi Alma Şartları Nelerdir?

Konut kredisi alacak kişinin 18 yaşını tamamlamış olması gerekir. Üst sınır ise 70 yaş olarak kabul edilmektedir.

Faizsiz Araç Kredisi Nasıl Alınır?

Araç finansmanı sıfır veya ikinci el arabalar için alım kolaylığı sağlar. Araç finansmanının sunduğu uzun vade ve en başta belirlenen taksit seçenekleri tutarında ödeme yapma sayesinde hayalinizdeki otomobil sizin olabilir. Önemli olan koşulları iyi incelemek ve kendinizi için en uygun olan kredi imkanından faydalanmaktır.

Mevduat Bankaları ve Katılım Bankaları Farkı Nedir?

Katılım bankalarını mevduat bankalarından ayıran en önemli fark, faiz kavramını devre dışı bırakmasıdır. Müşterilerin kar ya da zararına ortak olması da bu farklar arasındadır.

Eşya Sigortası Nedir?

Eşya Sigortası; eviniz için özenle seçerek satın aldığınız eşyalarınızda, teminatlarınız kapsamında yer alan risklerin meydana gelmesi durumunda maddi zarara uğramanıza engel olur.

Poliçe ile DASK Aynı Mıdır?

Poliçe, sahip olduğumuz maddi değere sahip olan tüm varlıkları güvence altına almayı sağlayan, sigorta kurumu ile karşılıklı anlaşmaya göre hareket eden belgeye verilen addır. Evinizi, deprem, sel, yangın gibi doğal afetlere karşı koruyan zorunlu deprem sigortası bir diğer adı ile “DASK” olarak bilinmektedir. Poliçe çeşidi ise herhangi bir doğal afet karşısında, evinizi güvence altına alır

Faizsiz Sigortacılık Ne Anlama Gelmektedir?

Faizsiz sistem, faiz hassasiyetine sahip olan kişilerin tercih ettiği poliçe seçeneklerini kapsar. Sigortanın yardımlaşma ve işbirliği bakış açısı ile katılımcıların birbirlerini sigorta etmesi esasına dayalıdır.

Faizsiz Hayat Sigortası Nedir?

Hayat sigortası yaptırmak isteyen kişiler için oldukça fazla kurum seçeneği vardır. Bunların birçoğu geleneksel sigorta işlemi yaparken faizsiz sigortacılık sisteminden faydalanmak isteyen kişiler için de katılım sigortacılığı kapsamında çeşitli seçenekler bulunmaktadır.

BES Nasıl Hesaplanır?

Bir katılımcının bir yıl içinde alabileceği devlet katkısı rakamı, ilgili yıla ilişkin toplam brüt asgari ücret tutarının %25’ini geçemez. BES’e katılmak için tercih ettiğiniz bir emeklilik şirketinden emeklilik ürünü hakkında bilgi alabilirsiniz.

Faizsiz Bireysel Emeklilik Sistemi Nedir?

Faizsiz BES’te tüm BES uygulamaları gibi sisteme giriş zorunlu olmaz. Çıkış katılımcının tercihine bağlı olarak yapılabilmektedir. Yani katılımcılar istedikleri zaman sistemden ayrılma hakkına sahiptir. Özü itibarıyla katılımcıların ilgili mevzuat kapsamında kurulmuştur

DASK İçin Nereye Başvuru Yapılmaktadır?

Gayrimenkullerinizi dolayısı ile ailenizi ve yakınlarınızı güvence altına almak için zorunlu deprem sigortası yapmak üzere en yakın sigorta acentesine ya da banka şubesine giderek sigorta için gerekli belgelerle başvuru yapabilirsiniz.

Fon Nedir?

Belli bir işin yürümesini sağlamak üzere gerektiği zaman harcanabilecek şekilde ayrılan para fon denir.

Yatırım Fonlarının ve Katılım Fonlarının Avantajları Nelerdir?

Yatırım Fonları, piyasaları takip eden yöneticiler tarafından en az risk ve en yüksek getiri ilkesi ile yönetilmektedir. Faizsiz bankacılık sisteminde yer alan katılım fonları, faiz kazancı olmayan para ve sermaye piyasası araçları ile değerlendirmek isteyen yatırımcılar tarafından seçilmelidir.

Faizsiz Bankacılık Sistemi Nedir?

Faizsiz bankacılık ya da katılım bankacılığı terimleri İslami bankacılık ile aynı anlamdadır. İslami bankacılık sistemi ile kredilendirme yapan finans kurumları kredi verirken faizlendirme işlemi gerçekleştirmemektedir.

Kimler Hayat Sigortası Yaptırmalıdır?

Hayat sigortası, banka prosedürleri kapsamında kişilerin kredi kullanımları sırasında zorunlu tutulmaktadır. Bu sigorta, sigorta güvencesi altında olan kişinin vefat etmesi halinde geride kalanları güvence altına almaktadır.