Ziraat Katılım Ekonomiye 161 Milyar TL Kaynak Oluşturdu.

Ziraat Katılım’ın 2022 yılı üçüncü çeyreğinde ülkemiz ekonomisine sağladığı nakdi ve gayri nakdi finansman toplamı 161.5 milyar TL olarak gerçekleşti.

Albaraka Türk’ten Pratik Finansman Kart

Albaraka Türk, müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılayabileceği yeni ürünü Pratik Finansman Kart’ı duyurdu.

Türkiye Finans Üçüncü Çeyrek Mali Sonuçlarını Açıkladı

Türkiye Finans, yılın üçüncü çeyreğinde ülke ekonomisine 97,7 milyar lira katkı sağladığı. Kurumun aktif büyüklüğü ise 157 milyar…

Kuveyt Türk’ün Aktif Büyüklüğü 365 Milyar TL’ye Ulaştı

Kuveyt Türk, 2022 yılının 3. çeyreğine ilişkin finansal sonuçlarını açıkladı. Toplanan fon büyüklüğünü 2021 yıl sonuna göre yüzde 45 artışla 308 milyar TL’ye çıkaran Kuveyt Türk, kullandırdığı fon büyüklüğünü ise yüzde 48 artışla 183 milyar TL’ye ulaştırdı.

Faizsiz Sahibinden Araba Almak ve Avantajları

Faizsiz sahibinden araba almak isteyen herkes yeterli bir birikime sahip değilse kredi imkanlarını araştırır. Günümüzde herkesin ihtiyacı.

Faizsiz Bankacılık Sistemi Nedir?

Faizsiz bankacılık esaslarına göre hareket eden katılım bankacılığı finansman sağlar. Fon toplarken paylaşmaya dayanan bir yaklaşım sergiler.

Elbirliği Mülkiyeti ve Tapuda Elbirliği​

Elbirliği mülkiyeti, tasarruf hakkında temel olarak paydaşlık kavramını değil ortaklık kavramı şeklinde vurguladığını söyleyebiliriz.

Tasarruf Finansman Şirketleri Nelerdir?

Bankacılık dışı alternatif finans yöntemlerinden birini ortaya koyan tasarruf finansman şirketleri, faaliyetlerini yürütebilmektedir.

Faizsiz Ev Alma Kredisi Nasıl Sağlanır?

Faizsiz ev alma imkanı sayesinde hem faiz ödemeden hem istediğiniz evi rahat ödeme koşullarıyla alma şansına sahip olabilirsiniz.

Sigorta Portföyü Nedir? Nasıl Oluşturulur?

Sigorta Portföyü belirli bir zaman içerisinde sigorta kurumu tarafından girilen sözleşmedir. Öncelikle kurumun etkinliği belirlenmeli.

Vadeli Hesap Nedir? İşleyişi Nasıldır?

Vade hesaplama kişilerin isteği doğrultusunda uzmanlar tarafından yapılır. Vadeli hesap oldukça kolay şekilde kullanılır.

Mevduat Hesaplama Nasıl Yapılır?

Mevduat hesaplama yaparken en önemli unsur paranın hesapta kaldığı gün sayısıdır. Her bankanın mevduat faiz rakamları birbirinden farklıdır.

Mevduat Hesabı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Mevduat hesabı, bankaya faiz değeri karşılığında bir süreliğine paranızı yatırdığınız hesaba verilen adı temsil etmektedir.

Neden DASK Yaptırmalıyım?

DASK yaşadığınız ev ya da binada depremin meydana getirdiği maddi zararları karşılamaya yönelik hazırlanmış teminat sistemidir.

İsteğe Bağlı Sigorta Nedir?

İsteğe bağlı sigorta nedir? Sorusuna öncelikle yanıt verelim. Kişilerin isteğe bağlı olarak prim ödemek şartıyla uzun vadeli sigorta olması.

İkinci El Araba Kredisi Nasıl Alınır?

Katılım Bankalarının En Avantajlı Taşıt Finansman Teklifleri Faizsizteklif.com'da!

İş Yeri Sigortası Nedir? Avantajları Nelerdir?

İş yeri sigortası, iş yerinizin ya da iş yerinizde yer alan her türlü demirbaş eşya gibi değerli varlıklarınızı güvence altına alır.

Finansman Nedir? Oranı Nasıl Hesaplanır?

Finansman hakkında bilgi sahibi olmak isteyen insanların en çok araştırdığı konulardan biri de finansman oranı hesaplamadır.

Ferdi Kaza Sigortası Nedir? Zorunlu Mudur?

Ferdi Kaza Sigortası, kendi iradeniz dışında ortaya çıkabilecek ani ve harici kazalardan kaynaklı zararları teminat altına alan bir sigorta.

BES Nedir? Neden BES Yaptırmalıyım?

BES, emeklilik döneminiz için birikim yapmanız amacıyla hazırlanan bir sistemdir. Emeklilik döneminde yaşam standardını devam ettirmek.

Ev Sigortası ile Güvence Sağlayın

Ev sigortası yaptırarak evinizin bina olarak değerini deprem gibi doğal felaketler neticesinde tanzim etme hakkına sahip olursunuz.

Faizsiz Ev Kredisi ve Ev Alma Şirketleri

faizsiz ev kredisi almak için en ideal yöntemlerden biri faizsiz ev alma şirketleri tarafından sağlanan tasarruf finansmanı yöntemidir.

En Uygun Konut Kredisi Nasıl Bulunur?

Ev sahibi olmak için en uygun konut kredisi arayışında olan kişiler bankalardan uygun kredi teklifleri hakkında bilgi alabilir.

Birikim Hesabı Seçenekleri Nelerdir?

Birikim hesabı, birikimlerinizi değerlendirmek ve geleceğinize yön vermek için kullanabileceğiniz alternatif hizmetlerinden biridir.

Dosya Masrafı Nedir? İade Edilir Mi?

Dosya masrafı, bankalarda kullanın kredilerde, alınan kredinin binde 5’i oranında tahsil edilen kredi gideri şeklindedir.

Satılık Araba Arayanlar Dikkat!​

Satılık araba arayanlara sunulan tasarrufa dayalı finansman imkanı ile hayallerinize bir adım daha yaklaşmanız sağlanmaktadır.

İkinci El Otomobil Finansmanı ve Şartları

İkinci el otomobil finansmanı, faizsiz bankacılık esaslarına göre hareket eden katılım bankalarının ikinci el araç satın alma imkanı sunar.

Özel Sağlık Sigortası Avantajları Nelerdir?​

Özel Sağlık Sigortası, poliçe sahibini hastalık ya da kaza sonucu meydana gelen sağlık giderlerinin karşılanması için hazırlanır.

Taşıt Kredileri Nasıl Alınır? Trafik Poliçesi

Taşıt kredileri araç sahibi olmak isteyip nakit sıkıntısı yaşayan kişilere göredir.Taşıt kredisi şartları bankadan bankaya farklılık gösterir

Katılım Bankacılığı Sistemi Nedir?

Katılım bankacılığı, tüm işlemleri faizsiz olarak gerçekleştirir. Türkiye’de ve dünyada halkın bir kesimi, faizsiz kredi alma eğilimdedir.

Poliçe Ve DASK Arasındaki Farklar Neler?

Poliçe sahipleri seçecekleri poliçe türü ve kapsamına göre tüm işlemleri faizsiz sigortacılık anlayışı üzerinden tamamlanmaktadır.

Getiri Hesaplamanın Püf Noktaları Nelerdir?

Getiri; yapılan bir yatırımın belirli bir dönemde sağladığı kazancın parasal değeri ya da yüzdesel olarak değerinin azalış veya artışıdır.

Sigorta Nedir? Faizsiz Sigortacılık Nedir?

Sigorta sözleşmesi ise sigorta anlaşması yapılmasıyla birlikte hukuken ihtiyaç duyulan bir sözleşme çeşiti olarak bilinir.

Katılım Hisse Fonu Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Katılım hisse fonu, özenle biriktirdiğiniz tasarruflarınızı uzman ekipler tarafından yönlendirerek, getiri sağlamanıza yardımcı olur.

Katılım Bankacılığında Yatırım Fonları Nedir?

Yatırım fonları, sermaye piyasaları içerisinde önemli bir yere sahiptir. Kurucularına portföy işletmeciliği ile kaynak sağlama imkanı sunar.

Neden Kredi Kullanırız? Banka Kredileri

Başvurmak istediğiniz kredi çeşidi hangisi olursa olsun hepsi için geçerli olan kredi çekme şartları muhakkak bulunmaktadır.

Tasarruf Finansmanı Nedir? – En Avantajlı Finansmanı Bul

Tasarruf finansmanı; belirli bir süre tasarruf edilmek üzere müşterilere finansman kullandırılması ve toplanan tasarrufların yönetilmesidir.

Konut Poliçesi Nedir? DASK ile Farkları

Konut poliçesi evinizle ilgili maddi değere sahip tüm varlıkları (ziynet, mobilya) güvence altına almanızı sağlamaktadır.

Hesap İşletim Ücreti Nedir? Kimlerden Alınır?

Hesap işletim ücreti nedir? Hesap işletim ücreti, Banka hesabına sahip kişilere dönemsel olarak banka tarafından uygulanan bir kesintidir.

Peşinatsız Ev Kredisi Nedir? – Blog

Hiç peşinatsız ev kredisi, almak istediğiniz evin değerinin tamamına kredi kullanılmaktadır. Hiç peşinat ödemeden satın alma imkanı sunar.

Ev Sigortası Destekleri Nelerdir?

Ev sigortası, acil tıbbi yardım desteği ve konut ihtiyaçlarına bağlı olarak ortaya çıkan ek hizmetlerden yararlanma imkanı bulunmaktadır.

Ev Eşya Sigortası Nedir? Neden Yapılmalıdır?

Ev eşya sigortası; terör olayları gibi olağan dışı durumlarda uğranılan zararları da teminat altına aldığını söyleyebiliriz.

Konut Kredisi Alma Şartları

Konut kredisi, konut satın alma işlemi sırasında ihtiyaç duyduğunuz maddi desteği sağlayan bir tür kredi çeşidi olarak tanımlanır.

Katılım Bankacılığı İle İlgili Merak Edilenler

Katılım bankacılığı temel ilkesi faizsizliktir. Müşterilerinden ortaklık esasına göre fon toplar, elde ettiği getiriyi müşteri ile paylaşır

Neden Ev Sigortası Yaptırmalıyım?

Ev sigortası yaptırarak hem evinizi ve hem evinizdeki eşyalarınızı güvence altına alabilirsiniz. Günümüzde ev sigortası oldukça yaygındır.

Eşya Sigortası Neyi Kapsamaktadır?

Eşya sigortası, genel katılım kapsamı içinde yer alır. Kurumların ya da bireylerin genel olarak karşılaştıkları riskleri kapsamaktadır.

DASK Nedir? Neden Yaptırmak Gerekir?

Ülkemiz bir deprem kuşağı içinde yer almaktadır. Mal ve can kaybı gibi riskleri her an taşıyor olması DASK yaptırmayı zorunlu kılmaktadır.

BES Nedir? Faizsiz BES Ne Demek?

BES, tasarrufların biriktirilmesi, BES Fonu olarak değerlendirilmesi ve kişiye toplu para ya da maaş ödenmesi esasına dayanan bir sistemdir.

İhtiyaç Kredisi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

İhtiyaç kredisi nedir nasıl alınır? İhtiyaç kredisi, bankalar tarafından acil nakit ihtiyacı olan müşterilerine sunulan bir hizmettir.

Faizsiz Hayat Sigortası Neden Önemli?

Hayat sigortası yaptırmak isteyen ancak faiz hassasiyeti bulunan kişiler, faizsiz sigortacılık kapsamında hayat sigortası yaptırmaktadır.

Faizsiz Araç Kredisi Nasıl Alınır?

Faizsiz araç kredisi almak ve sıfır faizli araç kredisi kampanyaları son dönemlerde oldukça fazla araştırılan konular arasında yer alıyor.

Fon Nedir? Fonlarının Avantajları Nelerdir?

Belli bir işin yürümesini sağlamak üzere gerektiği zaman harcanabilecek şekilde ayrılan para fon olarak tanımlanmaktadır.